Jak nosić bluzki w paski?

Bluzki w paski nie wychodzą z mody już od lat. O ostatnich sezonach można jednak mówić jako o czasie, w którym ich popularność jest większa niż kiedykolwiek. Czas więc postawić sobie pytanie o to, jak je nosić i komu właściwie są one dedykowane.

Jak nosić bluzki w paski?

Moda na motyw pasków sprawia, że wykorzystujące go bluzki potrafią dość znacząco różnić się między sobą. To świetna wiadomość, bo pozwala nam to na znalezienie rozwiązania idealnego dla naszej figury. Bluzki damskie w paski mogą nosić przecież nie tylko panie, które często są opisywane jako te o figurze modelki. Nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby sięgnęły po nie również kobiety, które nie zawsze są zadowolone ze swojej wagi. Za takim posunięciem przemawia zresztą nie tylko to, że paski są modne. Jeśli są one pionowe, można liczyć także na to, że nie tylko optycznie wyszczuplą sylwetkę, ale również przyczynia się do tego, że właścicielka bluzki wyda się nieco wyższa.

Również te panie, które uważają, że są zbyt chude i przesadnie kościste, nie powinny unikać tej grupy bluzek. W ich przypadku jednak pasy pionowe nie są najlepszym rozwiązaniem. Lepszą opcją okaże się z pewnością w ich wypadku założenie jednej z wielu bluzek damskich w poziome paski. Ich atrybutem jest również to, że są w stanie optycznie powiększyć biust odwracając uwagę od chudych rąk i ramion.

Bluzki damskie w paski – na to uważaj

Choć bluzki z motywem pasów nie wychodzą z mody, nie wszystkie będą się prezentować jednakowo dobrze. Jak już wspomniano, ich ułożenie dobrze jest dopasować do typu sylwetki, na uwadze warto też mieć własny wzrost. Nie jest to jednak jedyna wskazówka ułatwiająca znalezienie naprawdę dobrego ubrania. Szukając bluzki dla siebie należy pamiętać także o tym, że odzież w paski wymaga odpowiedniej oprawy. Jeśli więc wybór padł na bluzkę w paski poziome, nie ma mowy o noszeniu jej w towarzystwie pasiastych spodni albo wzorzystej spódnicy. Pasy są wyraziste i przyciągają wzrok. Są tą częścią garderoby, na której będą się skupiać spojrzenia i tak też powinny być traktowane podczas kompletowania stroju.