Kategorie
Moda męska Moda miejska

Bluza męska bez kaptura – jak ją wybrać?

Bluza męska bez kaptura to zdecydowanie jeden z najchętniej kupowanych przez panów elementów codziennej odzieży. Jest to ubranie przede wszystkim wygodne, lecz co bardzo ważne, również uniwersalne, ponieważ bez problemu można w niej chodzi nie tylko po domu, do sklepu czy też do pracy, lecz również można ją zakładać na rower czy też do biegania. Jak jednak taką bluzę powinno się wybierać?

Jaki materiał?

Dobra bluza bez kaptura powinna być przede wszystkim zrobiona z odpowiedniego materiału. Nie powinno się tu wybierać wersji zrobionej ze sztucznych tworzyw, ponieważ nie będzie ona przepuszczała w dostatecznie dużym stopniu powietrza, co oczywiście będzie miało negatywny wpływ na zapacanie się ciała.

Jaki zatem model można polecić? Z pewnością dobrym wyborem będzie bluza bawełniana, która jest bardzo miła w dotyku, a także bezpieczna dla zdrowia.

A może jednak warto mieć kaptur?

Choć bluzy męskie bez kaptura to bardzo popularna wersja tego ubrania, to jednak wielu panów zastanawia się nad tym, czy aby na pewno brak kaptura to dobry wybór. Jakie korzyści udaje się uzyskać z kapturem?

Przede wszystkim wspomnieć tu trzeba o znacznie większej uniwersalności takiej bluzy, ponieważ chronić ona będzie przed deszczem i zimnem. Może więc nawet zastępować kurtkę w nieco cieplejsze dni. Oczywiście jej wadą jest to, że nie wygląda tak dobrze, jak model bez kaptura. Powoduje to, że choć jest ona bardzo praktyczna, to jednak nie sprawdzi się w każdej sytuacji. Mimo to warto mieć przynajmniej jedną wersję z kapturem w swojej szafie.