Kategorie
Moda damska

Jak wybrać sukienkę wieczorową stosownie do okazji?

Każda stylizacja powinna być wybierana odpowiednio w stosunku do danej okazji. I tak jak w przypadku spotkań codziennych obowiązuje strój bardzo swobodny i komfortowy, tak w przypadku wyjątkowo uroczystych przyjęć obowiązuje odpowiedni dress code. Wówczas pojawia się dylemat: jak wybrać sukienkę wieczorową aby współgrała ona z daną okazją?

Jak wybrać sukienkę wieczorową stosownie do danej okazji?

Sukienka wieczorowa jest podstawowym elementem stylizacji odpowiedniej dla wesela, uroczystego bankietu czy balu karnawałowego. Tego typu suknia pasuje również podczas dużej gali, a nawet studniówki. Wymienione poszczególne sytuacje różnią się między sobą stopniem powagi i formalności.

Sukienka wieczorowa odpowiednia na bal lub uroczysty bankiet

Sukienka wieczorowa stanowiąca element stroju wpisującego się idealnie w atmosferę balu lub uroczystego bankietu powinna być niezwykle elegancka i klastyczna. W tym przypadku warto wybierać fasony oraz kolory bardzo stonowane i oszczędnie zdobione. Materiały powinny być zaś bardzo dobrej jakości. Optymalną długością jest suknia maxi.

Sukienka wieczorowa odpowiednia na bal karnawałowy

W przypadku balu karnawałowego nie jest wymagana tak klastyczna elegancja i można śmiało wybierać kroje krótsze i bardziej odważne. Ponadto, sukienka może posiadać bardzo intensywny i wyrazisty kolor. W zakresie materiału wykończenia również warto postawić na blask. Pożądane są pięknie mieniące się w świetle lamp cekiny oraz drobne kryształki.   

Sukienka wieczorowa odpowiednia na wesele

W zależności od pory dnia elementem stylizacji właściwym dla uroczystości weselnych jest sukienka koktajlowa lub suknia wieczorowa. W przypadku tego typu uroczystości można stawiać na oryginalność i ekstrawagancję, pamiętając jedynie o głównej zasadzie, a mianowicie o tym żeby unikać bieli zarezerwowanej w tym wyjątkowym dniu dla Panny Młodej.   

Sukienka wieczorowa odpowiednia na studniówkę

Suknia wieczorowa na studniówkę powinna być wybrana stosownie do wieku klientki. Krój powinien być nieco bardziej młodzieżowy, choć nadal elegancki.