Kategorie
Obuwie

Buty skórzane damskie obowiązkowe u modnej pani

Niejedna kobieta ma w swojej szafie ogromne (albo przynajmniej całkiem spore) ilości butów na każdą porę roku. Różne wzory przeplatają się z kolorami i stylami. Jakie z nich jednak można by określić jako obowiązkowe w szafie modnej pani? Na które warto postawić, jako na konieczny must have wśród butów?

Klasyczna elegancka skóra


Szpilka, kozak czy półbut, niezależnie od wzoru i pory roku, nieustającym zainteresowaniem cieszą się buty skórzane damskie. Pomimo zmieniających się trendów mody, ten aspekt wciąż pozostaje niezmienny. Klasyczna elegancka skóra jest wyznacznikiem pewnego poziomu stylu, klasy i luksusu. Szczególnie obuwie wykonane ze skóry lakierowanej jest tutaj produktem najwyższej jakości. Ponadto buty damskie wykonane z dobrej jakości skóry z pewnością długo nam posłużą (oczywiście odpowiednio pielęgnowane, aby skóra nie pękała z wysuszenia).

Która skóra?


Wśród butów skórzanych damskich chyba największą popularnością cieszą się te wykonane ze skóry licowej. Buty z zamszu albo nubuku są traktowane jako nieco mniej pewne na wilgotną pogodę, co jest błędem. Wystarczy bowiem użyć odpowiedniego impregnatu do takiego rodzaju tworzywa i już można cieszyć się zamszowymi botkami nie tylko w słoneczną pogodę. Osobną kategorią jest chyba obuwie wykonane ze skóry gadów. Pod względem cenowym jest to najwyższa kategoria butów skórzanych damskich. Jeżeli jakaś pani może sobie na takie pozwolić, będzie to z pewnością cenny nabytek.