Kategorie
Obuwie

Krótkie kalosze także zabezpieczą przed deszczem

Deszcz bywa nieprzewidywalny. Potrafi zaskoczyć człowieka w najmniej odpowiednim momencie, gdy spada nagle, zwykle doprowadza do całkowitego przemoczenia. Dotyczy to także obuwia, które nie dość, że namaka z zewnątrz, to jeszcze cała ta wilgoć przenika również do wnętrza buta, powodując ogromny dyskomfort użytkownika. No chyba, że na nogach ma się założone kalosze.

Kalosze, kalosze, kalosze…

W powszechnej świadomości kaloszami są wysokie buty wykonane z gumy, które może nie mają zbyt atrakcyjnego wyglądu, ale za to w bardzo dobry sposób zabezpieczają stopę i górną część łydki przed wpływem wilgoci, deszczu i innych niekorzystnych zjawisk atmosferycznych. Pozwalają przy tym na swobodne przechodzenie nawet przez głębokie kałuże.

Inna wersja starych, dobrych kaloszy

Krótkie kalosze posiadają w zasadzie większość zalet swojej długiej alternatywy. Poza jedną – długość cholewy w istotny sposób zmniejsza stopień zabezpieczenia przed wodą i wilgocią.

Kalosze krótkie są za to o wiele bardziej użyteczne i sprawdzą się w licznej ilości sytuacji, niż ich długie odpowiedniki. Ostateczny wybór co do rodzaju zakupionych kaloszy należy jednak do użytkownika. W końcu przecież to on będzie korzystał z tego obuwia na co dzień.