Jak wybrać piżamę na lato, a jak na zimę?

Piżama damska jest bardzo ważnym rodzajem stroju, który znajduje się w szafie każdej kobiety. Warto ją przede wszystkim w odpowiedni sposób dopasować do temperatur panujących w sypialni, a także do aktualnej pory roku.

Piżama na zimę


Piżama damska na zimę powinna być przede wszystkim ciepła, aby móc chronić organizm przed przemarzaniem. Warto aby była ona wykonana z wysokiej jakości materiałów, wśród których można wyróżnić między innymi takie materiały jak:
– bawełna,
– modal,
– flanela,
– frotte.
Piżama damska z modalu i bawełny z całą pewnością jest bardzo ciepła i zapewni odpowiedni poziom komfortu w nocy osobie, która będzie ją nosiła. Te rodzaje materiałów bardzo dobrze izolują ciepło, a także wchłaniają wilgoć. Na zimę polecane są przede wszystkim tradycyjne piżamy, które posiadają długie rękawy.

Piżama na lato


Natomiast piżama na lato powinna być lekka i przewiewna, aby nie dopuścić do przegrzewania się organizmu i pocenia. Wśród tego rodzaju produktów można w szczególności wymienić piżamy wykonane z bawełny lub jedwabiu. Bawełna w bardzo dobry sposób wchłania gromadzącą się wilgoć, co sprawia, że ciało podczas spania się nie poci. Natomiast jedwab jest lekkim materiałem, który posiada chłodzący charakter. Na lato można wybrać klasyczną piżamę, która składa się z koszulki na ramiączkach oraz krótkich spodenek, a także przewiewną koszulę nocną, która również będzie bardzo dobrym wyborem.