Płaszcz damski – w jakiej długości?

Płaszcze damskie są bardzo różne. To rodzaj odzieży, który jest dostępny w bardzo wielu wariantach. Dzięki temu każdy może znaleźć coś dla siebie. W jakiej długości dostępne są płaszcze dla pań? Które zasługują na uwagę?

Płaszcze damskie do kostek

Płaszcze damskie mogą sięgać aż do kostek. To najdłuższe modele. Pasują doskonale na wielkie wyjścia. Na co dzień mogą jednak okazać się zbyt uciążliwe do noszenia. Warto o tym wiedzieć, bo płaszcze te są bardzo imponujące. Równocześnie jednak ich długość bywa uciążliwa. Trzeba wiedzieć, jak w nich chodzić, bo chwila nieuwagi może zaowocować potknięciem. Warto zestawiać je z butami na wysokim obcasie. Wysmukli to sylwetkę i sprawi, że będzie bardziej strzelista.

Płaszcze damskie 3/4

Płaszcz damski długości 3.4 sięga odrobinę za kolano. To bardzo wygodna i praktyczna długość. Doskonale nadaje się do chodzenia w nich na co dzień i od święta. To długość, która nie utrudnia ruchów. Z tego też powodu jest wybierana przez wiele osób w różnym wieku. Płaszcze w tej długości można bez obaw zestawiać nawet z butami na niskim obcasie lub nawet na płaskim obcasie. Z pewnością nie skróci to optycznie nóg.

Płaszcze damskie krótkie

Krótkie płaszcze to bardzo często odrobinę dłuższe kurtki damskie. Najczęściej sięgają one za pośladki. W ten sposób dobrze ogrzewają rejon krzyżowy kręgosłupa. Przy okazji też wysmuklają sylwetkę i umożliwiają podkreślenie talii np. paskiem. To świetna propozycja do wygodnego spacerowania na co dzień. Krótkie płaszcze pasują do streatwearu i stylizacji dedykowanych codziennym życiem w mieście.