Botki na szpilce – czy są wygodne?

Szpilki sprawiają, że noga wygląda niesamowicie seksownie – tego nie trzeba nikomu tłumaczyć. Dodają kobiecie kilku centymetrów wzrostu, optycznie wysmuklają, a poza tym – dodają pewności siebie. Kojarzą się jednak z niewygodą. Botki na szpilce – czy są wygodne?

Botki na szpilce – nauka chodzenia


Wszystko jest kwestią przyzwyczajenia – również chodzenie na szpilkach. Panie, które dużo chodzą na obcasach, nie mają najmniejszego problemu z chodzeniem w nich. Są już, po prostu, przyzwyczajone. Jeśli kobieta nie nosi często obcasów, a chce zainwestować w botki na szpilce, powinna zacząć od niższych, np. 7 centymetrów. Na te o wysokości 15 centymetrów jeszcze przyjdzie czas! Gdy się już przyzwyczaimy, będzie nam tak wygodnie, jak w płaskim obuwiu.

Botki na szpilce – aspekt praktyczny


Szpilki nie są wygodnym obuwiem na długie spacery – nawet dla pań, które chodzą w nich bardzo często. Nie są też bezpieczne do prowadzenia samochodu – najlepiej mieć w aucie parę płaskich butów na zmianę, by móc w nich kierować. W szpilkach można spowodować poważne zagrożenie w ruchu.

Botki na szpilce nie są więc uniwersalnym, praktycznym obuwiem. Nie oznacza to jednak, że nie warto mieć w szafie jednej pary. Wręcz przeciwnie – jedna para botków, na większe wyjścia, to dobre rozwiązanie. Nie będą używane bardzo często, więc ich nie zniszczymy, a na specjalne, zimowe okazje będą idealnym wyborem. A w grudniu specjalnych okazji nie brakuje – święta, spotkania z bliskimi są na każdym kroku.