Dlaczego niektórzy kierowcy nadal noszą rękawiczki do jazdy samochodem?

Rękawiczki samochodowe były bardzo popularne przed laty, w początkowej fazie rozwoju motoryzacji. Teraz używane są bardzo rzadko, lecz nadal można je kupić. Czy warto?

Rękawiczki specjalnie do samochodu

Prowadzenie samochodu w rękawiczkach było powszechne wtedy, gdy pojazdy nadal miały twarde, drewniane kierownice i nie były wyposażone w zadaszenie. Wtedy rękawiczki do jazdy samochodem chroniły dłonie kierowcy.

Produkowane były najczęściej z cienkiej, lecz wytrzymałej skóry naturalnej ze specjalnymi otworami wentylacyjnymi, które poprawiały komfort prowadzenia pojazdu.

Teraz takie rękawiczki są już rzadko spotykane. Najczęściej kojarzone są z luksusowymi, sportowymi samochodami z górnej półki. Można jednak kupić je również do kierowania zwykłym autem. Dlaczego warto je wybrać?

Coś więcej niż zwykły gadżet

Noszenie rękawiczek do prowadzenia samochodu ma wiele zalet. Czy to zatem dobry zakup dla każdego kierowcy?

Zalety rękawiczek samochodowych:
– zwiększają komfort termiczny dłoni
– poprawiają chwyt kierownicy i gałki zmiany biegów
– wchłaniają nadmiar potu

Skórzane rękawiczki do jazdy samochodem sprawdzą się nie tylko przy prowadzeniu kabrioletu, ale również innych samochodów. Są polecane dla osób, które mają śliskie kierownice lub problem z nadmierną potliwością dłoni. Oczywiście, wyglądają także bardzo elegancko.

Rękawiczki te oferowane są w wersjach z pełnymi palcami oraz bez palców. Te drugie rekomendowane są na lato. Można kupić je w wariantach męskim i damskim w różnych rozmiarach do wyboru.