Spodenki męskie i ich rodzaje

Ciepłe pory roku zbliżają się wielkimi krokami, zatem do łask powoli wracają krótsze spodenki. Ze względu na ich przeznaczenie, mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów od jeansu po tworzywa sztuczne jak poliester.

Spodenki sportowe

Spodenki, które będą wykorzystywane podczas aktywności fizycznej, cechują się lekkością i zwiewnością, dzięki czemu nie przeszkadzają one podczas biegania czy wysiłku siłowego, dodatkowo zapewniając odpowiednie chłodzenie. Bardzo często wyposażone są w siatkę, która zmniejsza potliwość w obrębie ud. Wykonane są zazwyczaj z poliestru przez co nie będą się nadawały jako element eleganckiego ubioru.

 Jeans jako uniwersalny materiał

Spodenki męskie wykonane z jeansu mogą być wykorzystane podczas wielu kreacji. Wkomponują się doskonale w codzienny styl bazujący na zwyczajnych koszulkach, ale mogą być również wykorzystane w nieco bardziej eleganckich kreacjach. Spodenki jeansowe męskie nie są jednak dobrym wyborem do aktywności fizycznej, bowiem są stosunkowo ciężkie i nie tak przewiewne jak poliestrowe odpowiedniki.

 Spodenki dresowe

Formą pośrednią między spodenkami poliestrowymi i jeansowymi są spodenki dresowe. Ich wygląd pozwala wkomponować je w ubiór codzienny, a w skrajnych przypadkach mogą sprawdzić się jako odzież sportowa. Dodatkowo bardzo często posiadają kieszenie z zapięciami, co zabezpiecza cenne przedmioty przed wypadnięciem na przykład podczas biegania.