Jak nosić chinosy?

Chinosy to przykład jednych z najbardziej wygodnych spodni zarówno męskich jak i damskich. Te materiałowe spodnie są niesamowicie wygodne i zawsze ponadczasowe. Można je spokojnie dopasować do każdej stylizacji i zawsze można w nich i dobrze wyglądać i dobrze się czuć.

Nieocenione spodnie

Chinosy to bawełniane spodnie, których uniwersalizm jest już od dawna doceniony. W zasadzie nie ma mężczyzny czy kobiety, która by nie posiadała tego rodzaju spodni w swojej garderobie. Chinosy, jak większość wygodnej garderoby pochodzi z wojska. To tam w XIX wieku przerobiono spodnie wojskowe na chinosy. Następnie spodnie stały się częścią uczniowskich uniformów.

Dzisiaj bawełniane spodnie są niezwykle popularne i wciąż modne.

Rodzaje chinosów

Chinosy różnią się między sobą szerokością nogawki. Mamy więc chinosy typu regular i typu slim. Jedne bardziej pasują mężczyznom o masywnej budowie a inne są lepsze dla mężczyzn drobniejszych, o szczuplejszych nogach.

Do czego nosić?

Stylizacje z chinosami mogą być przeróżne. Do spodni tego typu pasuje praktycznie wszystko, doskonale sprawdzą się T- shirty i koszule i swetry. Oczywiście chinosy to styl luźny, swobodny a nie elegancki. Spodnie chinosy pozwalają na stworzenie stylizacji wygodnej i komfortowej jednak nie stylizacji na specjalne wyjścia czy okazje czy nawet do pracy gdzie panuje  określony i ścisły dress code. Najlepszym obuwiem do tego rodzaju spodni mogą okazać się zwykle mokasyny. Na rynku oferowane są spodnie w przeróżnych kolorach jednak zawsze lepiej jest wybrać chinosy o kolorystyce stonowanej.