Damskie kozaki – krótkie czy długie?

Kozaki zimowe, to dla kobiet nie tylko ochrona przed zimnem, ale również możliwość zaznaczenia swojego indywidualnego stylu. Odpowiedni dobór butów, pozwala na uzyskanie pożądanego efektu – eleganckiej klasyki, miejskiego szyku lub sportowego luzu.

Jakie damskie kozaki wybrać do płaszcza?

Wiele pań zastanawia się, jakie kozaki damskie będą najlepiej pasować do danego płaszcza zimowego lub jesiennego. Ogólna zasada mówi, że im dłuższy płaszcz tym krótsza chlewka. Co to oznacza? Do długiej odzieży wierzchniej, sięgającej połowy łydki, najlepiej założyć krótkie botki. Wyjątkiem jest sytuacja, że płaszcz będzie rozpięty – wtedy, wyjątkowo efektownie zaprezentują się długie, eleganckie kozaki.

Krótkie damskie kozaczki zimowe

Kozaki z krótką cholewką, będą dobrze wyglądać z dłuższą kurtką lub płaszczem. Oczywiście można zdecydować się na buty na koturnach lub na obcasie. Ważny jest styl ubioru. Do stonowanej w kolorach i ozdobach kurtki zimowej, można sobie pozwolić na większą ekstrawagancję w wyglądzie butów. Modne są ciekawe zapięcia i ozdoby z ćwieków – zobacz więcej na https://pantofelek24.pl/pol_m_Obuwie-damskie_Kozaki-217.html.

Jaki ubiór pasuje do kozaków za kolano?

Długie kozaki za kolano idealnie pasują do spódnic i sukienek o luźniejszym kroju. To samo dotyczy płaszcza, najlepiej jak jest krótki i niezbyt bogato zdobiony. Zaletą kozaków damskich z bardzo wysoką cholewką jest ich całoroczny charakter. Modne są zarówno podczas zimowych tygodni, jak i w ciepłe wiosenne dni. Ten typ butów niezwykle podkreśla figurę. Nogi wydają się dłuższe i szczuplejsze.