Sportowe buty damskie na zimę

Sneakersy, czyli buty sportowe damskie przeznaczone do codziennego użytku, od wielu lat nie tracą na popularności. Wręcz przeciwnie – nosimy je coraz częściej, na niemal każdą okazję i przez cały rok – również w zimie.

Buty sportowe damskie na zimę – podeszwa

Wybierając buty sportowe na zimę należy zwrócić uwagę przede wszystkim na podeszwę. Musi być gruba, z odpowiedniego materiału, zaopatrzona w solidny bieżnik. Stylowe damskie buty sportowe na platformie o grubości kilku centymetrów doskonale izolują stopy od podłoża, co ma szczególne znaczenie w słotne, zimowe dni. Traktorowa podeszwa, bardzo modna w tym sezonie, również stanowi praktyczne rozwiązanie – bieżnik zapewnia optymalną przyczepność do mokrego, ośnieżonego czy nawet oblodzonego podłoża. Wybierając buty sportowe na zimę trzeba też zwrócić uwagę na tworzywo, z którego wykonana jest podeszwa. Nawet najlepszy bieżnik na niewiele się zda, jeśli podeszwa odlana będzie z tworzywa niskiej jakości, ślizgającego się na każdej powierzchni.

atalia11:12 AMostro, to rzeczywiście 4kg różnicy i 3miesiące

o grubości kilku centymetrów doskonale izolują stopy od podłoża, co ma szczególne znaczenie w słotne, zimowe dni. Traktorowa podeszwa, bardzo modna w tym sezonie, również stanowi praktyczne rozwiązanie – bieżnik zapewnia optymalną przyczepność do mokrego, ośnieżonego czy nawet oblodzonego podłoża. Wybierając buty sportowe na zimę trzeba też zwrócić uwagę na tworzywo, z którego wykonana jest podeszwa. Nawet najlepszy bieżnik na niewiele się zda, jeśli podeszwa odlana będzie z tworzywa niskiej jakości, ślizgającego się na każdej powierzchni.

Buty sportowe na zimę – cholewka

Bardzo ważnym kryterium wyboru sportowych butów na zimę powinna być również cholewka. Dobrze by było, gdyby sięgała ponad kostkę. Buty o takiej budowie nie tylko zapewniają większy komfort cieplny, ale również stabilizują ruchu – utrzymują kostkę sztywną, co zmniejsza ryzyko urazów. A ryzyko ich doznania jest zimą niestety spore.

Jeśli marzną nam stopy, zdecydujmy się na sneakersy podbite od wewnątrz futerkiem. Warto zwrócić również uwagę na materiał, z którego wykonana jest cholewka, oraz wszystkie szwy – zimą ważna jest nie tylko izolacja cieplna, ale i ochrona przed dostawaniem się do wnętrza buta wszelkiej wilgoci.