Moda się zmienia, klasyka nigdy

Jesteśmy niejako skazani na podążanie za obowiązującymi trendami i nowinkami na rynku mody. Nie tak dawno temu na topie były spodnie z dziurami, nieco dawniej spodnie „dzwony”. Ci, który nie nadążają za nadchodzącymi trendami modowymi, mogą czuć się nieco zagubieni.

Jakie elementy wyglądu będą podlegały zmianom wymuszonym przez aktualną modę, a które pozostaną nietknięte?

Niektóre części garderoby mogą być bardziej podatne na zmiany w tendencjach związanych z aktualnymi trendami dotyczącymi ubierania się. Jako przykład możemy podać np. czapki full-cap, które kilka lat temu zalały polski rynek, choć były dobrze znane dużo wcześniej, np. w Stanach Zjednoczonych. Niektóre elementy ubioru wędrują więc „spod skrzydeł” jednej grupy subkulturowej do innej, co świadczy o pewnym oddziaływaniu i przenikaniu się tych subkultur. Innym przykładem jest uniwersalna kurtka zimowa Prosto (https://www.braggashop.pl/kurtki-zimowe-prosto-cat-46), noszona nie tylko przez miłośników rapowych rytmów.

Światowi trendsetterzy i ich kluczowe problemy

Może wydawać się to dziwne, ale ogromna część ubrań, takich jak np. nietypowo skrojone spodnie czy niespotykane wersje kolorystyczne bluz nie osiągają sukcesu, nawet jeśli są rekomendowane przez uznaną firmę z branży odzieżowej. Nie ma bowiem jednego, znanego czynnika, który będzie określać czy dany produkt „sprzeda się” i wejdzie na dobre do kanonu modowego, czy po kilku miesiącach nikt o nim nie będzie pamiętać.