Półbuty skórzane – modne i wygodne

Każda kobieta posiada w swojej szafie obuwie odpowiednie do pory roku oraz przeznaczone na specjalne okazje. Handel dostarcza ciągle nowe modele, z pewnością jest w czym wybierać. Pomimo, że dostępne są półbuty damskie wykonane z różnych materiałów, wciąż niezmiennym powodzeniem cieszą się półbuty skórzane z Marco Shoes. Szlachetna skóra jest naturalna i dlatego stopy najlepiej się w niej czują. Wprawdzie obuwie wykonane ze skóry jest trochę bardziej wymagające pod względem pielęgnacyjnym, ale przy oferowanych bardzo dobrych i skutecznych środkach do konserwacji oraz czyszczenia skórzanych butów, ich utrzymanie w idealnym stanie nie powinno sprawiać żadnego kłopotu.

Jak pielęgnować półbuty skórzane?

półbuty skórzaneDobrze jest przygotować buty do noszenia za pomocą specjalnych preparatów impregnujących, które dają warstwę ochronną przed wilgocią i innymi niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Potem należy regularnie je pastować i przechowywać w odpowiednich warunkach. Dzięki temu na długo zachowają swój piękny wygląd.

Rodzaje skóry, z jakich półbuty damskie są wykonane

Oprócz klasycznej skóry, której pielęgnacja została już omówiona, obuwie może być wykonane z zamszu lub skóry lakierowanej.

Zamsz jest szczególnie wrażliwy na wilgoć, dlatego zakonserwowanie dobrym impregnatem jest konieczne. Takie buty najlepiej czyścić na sucho za pomocą specjalnych past.

Skóra lakierowana oprócz czyszczenia wymaga także nabłyszczania.