Odzież patriotyczna a streetwear

Streetwear (w luźnym tłumaczeniu moda uliczna) to moda bardzo dynamiczna, zmienna i ciekawa jaka sama nazwa. Bardzo ciężko jest zdefiniować czym właściwie jest, dzięki jej wszechstronności i znaczeniu. Rozwój mody ulicznej początkowo był domeną młodych osób spędzających dużą część swojego życia na ulicy. Ubiór reprezentował ich pochodzenie, cele lub aspiracje. Ubiór był wówczas ich wizytówką.

odziez patriotycznaNo dobrze, ale gdzie w tym wszystkim jest miejsce na odzież patriotyczną? Pierwsza odzież patriotyczna była związana właśnie z modą uliczną. Początkowo przy strojach zaczęły pojawiać się symbole związane z narodowością (flagi, godła) lub przynależnością do grupy (herby klubów sportowych), dopiero później opatentowano to, tworząc elementy garderoby w całości poświęcone danej sprawie.

Dzięki bogatej historii naszego kraju motywy goszczące na ubraniach są niemal niewyczerpalne. Najważniejszą domeną związaną z odzieżą patriotyczną niewątpliwie jest hasło „od polaków dla polaków”. Kupując Polską odzież patriotyczną wspieramy gospodarkę i kapitał naszego kraju. To właśnie polska solidarność pozwoliła na szybki rozwój tego odłamu mody.

Dzisiaj odzież patriotyczna nie jest już związana ściśle ze streetwearem i noszą ją ludzie niezależnie od wieku, statusu majątkowego czy społecznego. Niezależnie kim się jest i jaki patriotyzm wyznaje, dzięki ubraniom można w prosty i przystępny sposób zaprezentować wartości ważne w życiu i wyrazić samego siebie.