Z jakich materiałów powstają dresy?

Dawniej popularne bawełniane dresy męskie były tradycyjnie produkowane z grubej odmiany bawełny, ale obecnie są wykonane z wielu materiałów, w tym poliestrowych mieszanek bawełnianych. Aby ułatwić nabywcy podejmowanie świadomej decyzji przy wyborze dresu, warto poznać główne cechy najpopularniejszych tkanin, z których powstają modne dresy.

Bawełna i polar

Czyste bawełniane dresy nie należą do najrzadszych, chociaż większość ubrań jest obecnie wykonywana z mieszanek tkanin. Bawełna była popularnym materiałem do dresów, ponieważ jest wygodna, chłonna i lekka. Czyste bawełniane dresy są popularne wśród wielu aktywnych mężczyzn, ponieważ tego typu ubrania są bardzo wygodne. Popularnym materiałem do  produkcji męskich dresów jest także polar. Może skutecznie odprowadzać wilgoć i utrzymać użytkownika w stanie suchym. Polarowe dresy męskie często mają gładką fakturę na zewnątrz oraz wełnistą teksturę na wewnętrznej stronie odzieży. Podobnie jak bawełna, modne dresy polarowe nadają się do suchej pogody, ponieważ nie są wodoodporne.

Włókna syntetyczne

Najczęstszymi włóknami syntetycznymi stosowanymi do dresów są poliester i nylon. Obie tkaniny mają dobrą wytrzymałość i trwałość, a także są lekkie i łatwe do utrzymania. Są również wodoodporne i wykorzystywane do produkcji wiatrochronnych i wodoodpornych dresowych ubrań. Poliester wysycha szybciej, ale  jest mniej elastyczny i bardziej odporny na ścieranie, podczas gdy nylon jest bardziej miękki, a także bardziej rozciągliwy i trwały. Te dwie tkaniny są popularnymi materiałami do dresów i bywają często używane w mieszankach z bawełną.