Swetry na zimę

Sweter jest najważniejszym elementem zimowej garderoby. Wybór swetrów damskich w sklepach jest na tyle duży, że znaleźć można odpowiednie kroje dla każdej figury i na każdą okazję. W zależności od potrzeb znaleźć można sweter na zimowy wyjazd na narty jak i codzienne wyjścia do pracy. Co warto wiedzieć o swetrach?

Materiał
Choć zazwyczaj to wygląd ubrania przyciąga wzrok, w przypadku swetra szczególnie warto zwrócić uwagę na skład na metce. Sztuczne tkaniny nie tylko będą nieprzyjemne w noszeniu, będą elektryzować się  i niszczyć, ale też nie będą spełniać podstawowej roli swetra – nie będą dawać ciepła. Warto więcej szukać na metkach materiałów takich jak wełna czy kaszmir – ich domieszki do sztucznych tworzyw znacznie poprawiają komfort użytkowania ubrania i ogrzewają w zimne dni.

Rodzaj splotu
Piękno swetrów damskich często polega na splocie, jaki został użyty do utkania go. Splotów jest tak wiele, że często swetry damskie tworzą prawdziwe dzieło sztuki. Wzory są naprawdę różnorodne. Co więcej mogą one służyć do korygowania sylwetki – drobnymi wzorkami łatwo wyszczuplić sylwetkę, zaś tymi masywnymi optycznie dodać sobie kilogramów.

Krój
Dobranie odpowiedniego kroju do figury może być nie lada wyzwaniem. Czy lepszy będzie krótki sweterek, czy taki sięgający kolan? Rozpinany czy nie? Prosty czy asymetryczny? Warto znać kilka podstawowych zasad, jednak najważniejsze jest zmierzenie wielu swetrów i wybranie tego odpowiedniego. Niskie panie powinny unikać długich ubrań, które przytłoczą ich sylwetkę. Swetry asymetryczne, zapinane na przykład na guziki mogą pomóc w tuszowaniu zbędnych kilogramów.