Dlaczego warto nosić płaszcz?

Stereotyp
Choć kobiety w okresie jesiennym i zimowym często sięgają po płaszcze, płaszcze męskie zazwyczaj uznawane są za eleganckie i zarezerwowane dla osób w starszym wieku. Jest to jednak stereotyp, który zaczyna przemijać i po płaszcze sięgają panowie w coraz młodszym wieku – czasem wcale nie dodają one bowiem powagi i elegancji, a stylu i uroku. Noszenie płaszcza nie wymaga wcale ubierania się w garnitur, coraz częściej łączony jest z jeansami i innymi luźnymi ubraniami. Niektóre klasyczne modele płaszczów w zależności od dodatków dadzą dopasować się do różnych okoliczności.

Lepszy niż kurtka
Nie warto skupiać się na aspektach estetycznych – jest to kwestia indywidualna, zresztą brzydkie płaszcze istnieją tak samo jak brzydkie i źle skrojone kurtki. Należy jednak wspomnieć, że płaszcz dobrej jakości wykonany z odpowiednich tkanin jest idealny na niepewną pogodę i zmieniającą się temperaturę. Dostosowuje on się bowiem do pogody – nie sposób zgrzać się w nim kiedy temperatura jest wyższa, a dobrze chroni przed zimnem kiedy ta spada. Zwłaszcza płaszcze zimowe męskie powinny być więc wykonane z wełny, albo przynajmniej zawierać jej dużą domieszkę.

Wizerunek
Płaszcz męskie od DStreet jest idealnym narzędzie do kreowania swojego wizerunku. Oczywiście nie chodzi o postarzanie się i kreowanie wizerunku poważnego, dojrzałego mężczyzny. Płaszcz w młodzieżowym wydaniu także zostanie odebrany lepiej niż kurtka w podobnym stylu – jest on bardziej estetyczny i świadczy o wyczuciu stylu i dobrym guście. Warto więc poświęcić czas na znalezienie swojego idealnego płaszcza. Nie ma recepty na płaszcz idealny – musi on pasować do stylu, wzrostu i postury.